אינסטלטור ועבודות אינסטלציה – טיפים

עבודות אינסטלציה כוללות תחומים רבים, בין פתיחת סתימות, איתור נזילות, עבודות ביוב ועוד. למעשה אלו הן כל העבודות בתחזוקה של הבית והבניין. בד"כ כל עבודת אינסטלציה תיהיה שונה מהשנייה, לא במהותה אלא בדרך הטיפול בבעיה שכן כל מערכת שונה מהאחרת – בכל בית ישנם כלים שונים, חיבורים שונים ומבנה צנרת שונה.

בחירת אינסטלטור מומחה

כשבוחרים אינטלטור מקצועי, למרות הרצון להתקשר במהירות ולהזמין את מי שפנוי כרגע צריך להיזהר ולחשוב פעמיים. אפילו שנזילה יכולה לגרום להרבה יותר בעיות באם לא תפתר בזמן הקרוב מרגע שראיתם אותה, הזמנה של אינסטלטור שהוא לא מומחה יכולה לגרום להרבה יותר בעיות.

על מה להסתכל?

כדאי לקרוא המלצות על אותו אינסטלטור, אם זה באינטרנט או אם זה לשאול אנשים שהזמינו אינסטלטור לאחרונה. ככה תוכלו לברר האם הוא באמת מקצועי ופותר תקלות ללא נזק ובזבוז זמן מיותר.
דבר נוסף הוא שכדאי לברר לוחות זמנים לביצוע העבודה עם האינסטלטור, וכן לקבוע את המחיר מראש עד כמה שאפשר או לפחות את המחיר לביקור.
אם מדובר בעבודה גדולה או מורכבת שכוללת יותר מאישור פתיחת סתימה קלה בשירותים, כדאי לבדוק האם יש לאינסטלטור תעודת קבלן שיפוצים. ככה תדעו לבטח שהבחור מומחה ומקצועי.

נסו בעצמכם לפני שאתם מזמינים

אם יש בעיה שנראית לכם די קלה נסו לפתור אותה בעצמכם. ישנו סיכוי שתעשו יותר נזק מאשר היה ובכך תחמירו את המצב, אבל אם זו עבודה מורכבת מידי סביר להניח שאתם תבינו זאת מראש. לדוגמא אם יש לכם נזילה בצינור מתחת לכיור, ואתם רואים שיש חור בצינור אז אתם יודעים שכל שעליכם לעשות זה להבריז את הצינור בחוצה, לקחת אותו לחנות שמוכרים בה מוצרי אינסטלציה ולקנות צינור כזה חדש (שימו לב שעליכם לקנות צינור בדיוק אותו גודל, הן מבחינת האורך והן מבחינת הקוטר, על מנת שלא תצטרכו אחרי זה לשפצר אותו בכדי שיתאים.)
אם אתם רואים שיש נזילה בסיפון של הכיור, אל תזמינו אינסטלטור בשביל בעיה כזו, זה סתם יעלה לכם כסף מיותר על ביקור ועל סיפון חדש. כל שעליכם לעשות הוא לקחת את הסיפון הזה לחנות ולבקש מהמוכר אחד כזה בדיוק חדש, ומה שנותר לכם הוא להבריג אותו בעצמכם, פעולה שכל אחד יכול לבצע – וחסכתם לעצמכם 200 שקל.

אם אתם משתמשים בנוזלים למיניהם הקפידו לקרוא את ההוראות ולהשתמש בכפפות. נכון שחלק מהבעיות יכולות להסתדר די בקלות אבל זה לא אומר שצריך להקל ראש בבטיחות. ישנם חומרים כימיים שאנשי אינסטלציה מומחים יודעים בדיוק כיצב לעבוד איתם ואתם לא.

טיפ קטן שיכול לעזור לכם לשחרר סתימות בצורה קלה בכיור
ראים שהכיור סתום? בדקתם מתחת ולא ראיתם בעיה מיוחדת בסיפון או בצנרת? נסו לשפוך מים רותחים לתוך הכיור כמה פעמים. לעיתים חומרים מסויימים נדבקים לדפנות ובכך חוסמים את כניסת המים מהכיור לצנרת, שפיכה של מים רותחים כמה פעמים עוזרת לשחרר אותם בדיוק כמו שמים רותחים עוזרים לנקות ליכלוך כששוטפים כלים. טיפ זה יכול לעזור לכם לחסוך הרבה כסף!

כתיבת תגובה