עורך דין גירושין

סיום פורמלי של קשר נישואים בין שני בני זוג מחייב מעורבות של רשות בית משפט לענייני משפחה או בתי דין רבניים. אף על פי שבני הזוג הם היחידים להחליט לאיזה גוף לפנות, כדאי לשניהם להיעזר כל אחד בנפרד בשירותיו של עורך דין. התמחות בדיני משפחה מאפשרת לעורך דין מן הסוג הזה לרכז תחת קורת גג אחת שורה ארוכה של שירותים חשובים. אותם שירותים חשובים מסייעים לבני הזוג לסיים את הליך הגירושין בצורה המהירה ביותר, תוך מינימום פגיעה בילדים ובמשפחה וכמובן מבלי לשאת בהוצאות מיותרות.

החשיבות של עורך דין גירושין

עורך דין גירושין חשוב בראש ובראשונה כי הוא בקיא בדיני המשפחה. במסגרת ההתמחות, עורך דין שמלווה בני זוג בהליכי גירושין מכיר פסקי דין תקדימיים, יודע איזה תקנות יכולות לשרת את האינטרסים של הלקוחות שלו ויכול להבטיח להם זכויות מיד עם הסיום הפורמלי של הנישואים. כמו כן, המעורבות של עורך הדין חשובה כי הוא מקצר את משך הזמן הנדרש לגירושין והוא מאפשר לבני הזוג להתפנות לחיים האישיים. נכון להיום, הליך גירושין סטנדרטי נמשך לפחות כמה חודשים והוא עלול לפגוע ביכולת ההשתכרות של אחד מבני הזוג או של שניהם. כאן נכנסים לתמונה שירותי עורך הדין והאופן שבו הוא משתמש בהתמחות שלו על מנת לייצג אותם מול בתי המשפט לענייני משפחה.

השפעת עורך הדין על התא המשפחתי

היבט לא פחות משמעותי בחשיבות השירותים של עורך דין גירושין מתייחס להשפעה על התא המשפחתי. מטבע הדברים, רוב הליכי הגירושין נערכים בין בני זוג שכבר הספיקו להקים משפחה. הילדים והמשפחה הקרובה והרחוקה עלולים להיות מושפעים לרעה מהליך הגירושין, בעיקר אם בני הזוג מגיעים למצב של סכסוך אישי. במקרים כאלה, עורך דין יכול לסייע לבני הזוג לקבל החלטות בצורה מושכלת ולהימנע מנזקים בלתי הפיכים לתא המשפחתי שלהם. עורך הדין מעורב בשלבים מוקדמים של הליך הגירושין, הוא אחראי להסביר לכל אחד מבני הזוג על ההשלכות של ההחלטות והוא יכול להעביר לחוזה מוסכם וקביל משפטי כל הסכמה בעל פה בין הצדדים המעורבים.

בחירת עורך דין גירושין

בני זוג שמתכננים לפרק את התא המשפחתי בצורה פורמלית וכאלה שכבר נמצאים בעיצומו של הליך גירושין צריכים להשקיע לפחות כמה ימים בבחירה נכונה של עורך דין. היות ולרוב כל אחד מהצדדים מגייס איש מקצוע שמייצג בנפרד את האינטרס שלו, הדגש הוא על תחומי ההתמחות והניסיון של עורך הדין. לחילופין, יש בני זוג שבוחרים עורך דין גירושין בהתאם לשירות ספציפי שאותו הם רוצים לקבל: החל בהתייעצות עם איש מקצוע מנוסה לגבי קביעת דמי מזונות, דרך חלוקת רכוש וכלה בגישור.

מעורבות מוקדמת של עורך דין גירושין

מהאמור לעיל אפשר להבין עד כמה חשוב לערב עורך דין בתיקי גירושין ומדוע כדאי לעשות זאת בשלב מוקדם. מעורבות מוקדמת של עורך דין מקצועי חוסכת זמן, עוגמת נפש והוצאות עבור בני הזוג ומשפיעה באופן חיובי על המשפחה. בני זוג עם ילדים שנמצאים בפתחו של הליך גירושין לא חייבים לקבל את ההחלטות הכי חשובות בחיים שלהם לבד, ורצוי לערב עורך דין עם ניסיון שגם בקיא בפסקי הדין התקדימיים על  מנת שיספק ייעוץ לפני גירושין. מעבר לכך, המעורבות של עורך דין מקצועי חשובה גם בהיבט של חיסכון בהוצאות. עורך הדין מייצג את האינטרסים של הלקוח בהליך הגירושין והוא זה שבסופו של דבר עומד לצדו עד לסיום הפרוצדורה מול בתי המשפט, בתי הדין הרבניים וכל גוף מוסדי אחר.