עורך דין דיני עבודה

בחירה נכונה של עורך דין עם התמחות ספציפית בדיני עבודה יכולה לסייע לכל מי שרוצה לנהל תביעה או להגיש כתב הגנה בצורה מסודרת. במילים אחרות, עורך הדין יכול לייצג גם את העובדים וגם את המעסיקים. התנאי היחיד הוא רמת מקצועיות גבוהה של עורך הדין והיכרות מעמיקה עם התחום. יתרה על כך, על עורך הדין להכיר את פסקי הדין התקדימיים שקובעים ומשפיעים על דיני העבודה כפי שאלו נידונים בבתי המשפט בארץ.

 

הבעיה היחידה היא שקשה לבחור עורך דין אם לא מגיעים עם רקע מתאים. כתוצאה מכך, רוב האנשים הפרטיים בארץ וגם מעסיקים מן השורה לא תמיד מצליחים לגייס לטובתם את עורך הדין המתאים ביותר למשימה. החדשות הטובות הן שיש פתרון וקיימים לפחות 5 טיפים שבהם ניתן להיעזר בשביל לבחור את עורך הדין האידיאלי:

 

  1. בדקו איזה שירותים נלווים מציע עורך הדין

הטיפ החשוב ביותר הוא להבחין בין שירות בסיסי של עורך דין לבין שירותים נלווים. בעוד השירות הבסיסי נובע מהבחירה של עורך הדין להתמחות בדיני עבודה, השירותים הנלווים הם פונקציה של צבירת ניסיון ומיומנות. כך למשל התמחות ביחסי עובד-מעביד או בפיצויי פיטורין הם חלק מבסיסי מהשירות של עורך הדין, בעוד הגשת ערעורים וליווי משפטי שוטף לעסקים מייצגים שירות נלווה.

  1. הגדירו את הצרכים שלכם

הסוד לבחירה נכונה של עורך דין דיני עבודה הוא להתאים את סוג השירות שהוא מציע לצרכים של הלקוח. מבחינתכם, הדרך לבחור בצורה כזו את עורך הדין היא להתחיל בהגדרת הצרכים. עליכם לדעת מה בדיוק השירות שאתם צריכים לקבל מעורך הדין, מה הדרך הנכונה לקבל אותו והאם היא היעילה ביותר. על בסיס הצרכים שלכם יהיה קל יותר להשוות בין שירותי עריכת דין ולדאוג למעורבות של גורם מקצועי ואמין.

  1. ערבו את עורך הדין בשלב מוקדם

מומלץ לבחור עורך דין שיכול ללוות את הלקוחות גם ברמה האישית. בשביל זה אתם צריכים לערב את עורך הדין בשלב מוקדם, או להקצות לפחות כמה ימים להשוואה בין נותני שירותים באותו תחום. השוואה מוקדמת בין עורכי דין תאפשר לכם להשאיר מספיק זמן לפגישה אישית איתו לפני הדיון הראשון בבית משפט, או להתייעץ איתו לגבי האסטרטגיה המתאימה. מנגד, ייתכן ותתאכזבו משירותיו של עורך הדין אך עדיין תהיה לכם האופציה להחליף אותו.

  1. תנו עדיפות ליחס אישי

דיני עבודה משפיעים באופן ישיר על מאות אלפי אזרחים בארץ. במידה ואתם מעוניינים להגיש תביעה שקשורה לדיני עבודה או להתגונן נגד תביעה כזו, אין תחליף למעורבות של עורך דין שמעניק יחס אישי מכל הלב. היחס האישי ייתן לכם ביטחון בתהליך הארוך של ניהול הדיונים והוא ישפיע לטובה גם על המשפחה המורחבת. מבחינתכם, חשוב מאוד לתת עדיפות לעורך דין שמעניק יחס אישי ונשאר קשוב לצרכי הלקוחות שלו.

  1. בדקו את הוותק ואת מספר שנות הניסיון

אנשי מקצוע מתחום המשפטים מסכימים שאין תחליף לניסיון. ככל שיש לעורך הדין שלכם יותר ניסיון בתחום שבו הוא מציע את שירותיו, כך סביר להניח שהוא יידע לנסח טוב את הטענות ולהציג את הנימוקים בפני בתי הדין ובתי המשפט. לפיכך, כדאי לכם לבדוק את הוותק ואת מספר שנות הניסיון טרם בחירת עורך הדין. אל תתביישו לשאול את עורך הדין כמה שנות ניסיון יש לו ולברר באיזה פרויקטים הוא היה מעורב. כך תקבלו החלטה מושכלת ותיהנו מהתוצאות לאורך זמן.